pawelchara.pl

Gdzie przechowywać zdjęcia i filmy w podróży?


Post dodany przez #admin · 24-09-22 · Blog

Podróżując w różne miejsca robimy wszystko, aby dokumentować to, co cieszy nasze oko. Mają być to pamiątki na całe życie, które sprawią, że będziemy cieszyć się nimi po latach. Może być to rzecz, którą pokażemy naszym dzieciom, wnukom, a kto wie czy nie na starość zorganizujemy sobie taki seans. Istotne jednak jest to, gdzie będziemy przechowywać wszelkie dowody tych wycieczek w postaci zdjęć i filmów. Na to pytanie odpowiemy sobie w naszym tekście.

Jakie są najlepsze sposoby na zabezpieczenie zdjęć i filmów przed utratą lub uszkodzeniem?

Sposobów na to, gdzie przechowywać zdjęcia oraz filmy jest wiele. Gdzie przechowywać zdjęcia i filmy w podróży? Przede wszystkim na zewnętrznych dyskach i nośnikach jak pendrivy. Mogą być to oczywiście płyty CD, natomiast od nich już się raczej odchodzi. Oczywiście nie brakuje nowoczesnych środków przechowywania materiałów w postaci chmury, które są bezpieczne. Gdybyśmy jednak mieli powiedzieć, która z opcji jest najlepsza, to podkreślilibyśmy, że pendrive.

Gdzie przechowywać zdjęcia i filmy w podróży?

Jakie są najlepsze sposoby na udostępnianie zdjęć i filmów z podróży?

Jeżeli chcemy udostępnić komuś filmy i zdjęcia z podróży, to możemy pożyczyć pendrive ze zdjęciami. Ich przeniesienie jest proste, aczkolwiek w zależności od jego prędkości może się to dziać wolniej bądź szybciej. Inną opcją jest również dysk Google, na którym można w banalny sposób zapisać zdjęcia. Jeszcze innym sposobem jest przesyłanie zdjęć w formie mailowej, chociaż nie brakuje tych, którzy robią to za pomocą aplikacji jak Whatsapp, Messenger, Signal czy Telegram.

Jakie są najlepsze aplikacje do przechowywania zdjęć i filmów w podróży?

Jeżeli chodzi o aplikacje do przechowywania zdjęć, to na pewno należy wyróżnić Zdjęcia Google. Dzięki niej można w prosty sposób katalogować wszelkie materiały z podróży. Ponadto nie brakuje osób, które korzystają z chmury czy Dropboxa, chociaż ten ma swoje limity w wersji podstawowej. Nie brakuje też tych, którzy przechowują je dzięki wysłaniu innym osobom i pozostawieniu w archiwum, jak ma to miejsce za pomocą Messengera czy Whatsappa.


Poznaj praktyczne wskazówki na temat fotografii turystycznej i przyrodniczej. Jakie miejsca i obiektyw wybrać? Wszystkiego dowiesz się na tym blogu. · © 2022, pawelchara.pl